KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14314429
nr 1431 4429
Arvid Nyholm
(1866-1927), Sverige
Mansporträtt. Signerad. Akvarell, bildmått: 37x42cm, yttermått inklusive ram: 45x50cm
Kondition: skadad ram
Arvid Nyholm, svensk målare och grafiker född 1866, död 1927 .
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 15 november 2021
kl 18:09:15
1.000 kr
1.200 kr
Arvid Nyholm
Läs mer om Arvid Nyholm